Стандарт членства США та України

Стандарт членства США та України
345889 ПЕРЕГЛЯДІВ

Україна заявила в середу, що не було прогресу в політиці НАТО щодо "відкритих дверей"  членства в Україні, і не розуміє, чому її не запросили на саміт західного військового альянсу. Україна засуджує відсутність прогресу у вступі до НАТО, хоче бути на саміті.

НАТО збирається 14 червня в Брюсселі в надії на відновлення трансатлантичних зв’язків під керівництвом президента США Джо Байдена на тлі в дедалі напруженої ситуації із Росією.

"Ми розуміємо бажання союзників провести закритий саміт ... але ми не розуміємо, як можна не запрошувати Україну", - заявив у середу міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, додавши, що саміт відбудеться на тлі загострення напруженості на Українсько-російському кордоні.

Президент Володимир Зеленський цього місяця закликав НАТО посилити свою військову присутність у Чорноморському регіоні та попросив США підтримати заявку Києва на план дій щодо членства в НАТО на саміті.
У 2008 році НАТО заявило, що Україна в майбутньому може стати членом НАТО. Військовий альянс НАТО проведе саміт 14 червня в Брюсселі, заявив в четвер генеральний секретар Єнс Столтенберг в надії на відновлення трансатлантичних зв'язків під керівництвом президента США Джо Байдена на тлі напруженості в Росії.

Після чотирирічних синців за часів Дональда Трампа, який заявив, що західний альянс "застарів" і використовував саміти НАТО, щоб зобразити організацію, яка перебуває в кризі, Байден прагне відновити зв'язки з іншими 29 союзниками НАТО, пропонуючи тісну співпрацю.

"Це унікальна можливість зміцнити НАТО як стійке втілення зв'язків між Європою та Північною Америкою", - сказав Столтенберг. Саміт відбудеться за підсумками зустрічі лідерів у Великобританії групи сімох.

Він перерахував дискусії на саміті, присвячені "агресивним діям Росії, загрозі тероризму, кібератакам, новим та руйнівним технологіям, наслідкам зміни клімату для безпеки та зростанню Китаю".
Саміти НАТО після виборів у США традиційно стали об'єктом ядерно-збройного альянсу для демонстрації єдності, вітання нового американського президента та узгодження політичних та військових цілей у його тривалому протистоянні з Росією.

НАТО, засноване в 1949 році для стримування військової загрози Радянського Союзу, покладається на керівництво США. Завуальована загроза Трампа у 2018 році вийти з неї похитнула впевненість в альянсі, але в минулому місяці під час візиту до Брюсселя держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що НАТО "заново відкрило себе".

У суворій долі на саміті НАТО також буде розглянуто звіт під назвою НАТО 2030, який був замовлений у 2019 році про реформи альянсу, після того, як Трамп поставив під сумнів його актуальність.

Кулеба сказав, що Київ вдячний НАТО за "постійне підтвердження політики відкритих дверей", але додав, що для її реалізації не зроблено жодного кроку.

"Коли нас в Україні звинувачують у занадто повільних реформах, що ми можемо сказати про прийняття та реалізацію рішень альянсу, які засипалися пилом вже 13 років?" - сказав Кулеба.

Прессекретар Державного департаменту США Нед Прайс нещодавно повторив політику США щодо підтримки "відкритих дверей" до НАТО для країн, які відповідають "стандартам членства".
Але Україна, за його словами, все ще повинна "здійснити ... реформи, необхідні для побудови більш стабільної, демократичної, що процвітає та вільної країни".

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео