Під час одержання хабара викрито військовослужбовців ДПСУ: Вінницька спецпрокуратура

Під час одержання хабара викрито військовослужбовців ДПСУ: Вінницька спецпрокуратура
11607 ПЕРЕГЛЯДІВ

За процесуального керівництва Вінницької спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону на Вінниччині задокументовано факт вимагання та одержання неправомірної вигоди військовослужбовцями прикордонного загону, дислокованого у Вінницькій області.

Установлено, що військовослужбовці вимагали та одержали від місцевого мешканця хабар у розмірі 10 600 гривень за безперешкодну порубку дерев в контрольованому прикордонному районі.

09.07.2021 року та 16.08.2021 року під час особистих зустрічей, один з військовослужбовців двічі висловив громадянину, який діяв під контролем правоохоронців, пропозицію щодо надання йому неправомірної вигоди за не повідомлення про незаконну порубку дерев у правоохоронні органи та не притягнення його до адміністративної відповідальності.

17.08.2021 старшина, який діяв за попередньою змовою з вищевказаним військовослужбовцем цього ж прикордонного загону, одержав від громадянина грошові кошти в розмірі 10 600 грн. Одразу після одержання неправомірної вигоди, старшину затримано в порядку ст. 208 КПК України на місці вчинення кримінального правопорушення. Суму неправомірної вигоди в затриманого вилучено. Затримання відбулось за процесуального керівництва Вінницької спеціалізованої прокуратури співробітниками Четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Вінниця) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, за оперативного супроводу ВБКОЗ УСБ України у Вінницькій області та сприяння керівництва ДПСУ.На даний час готується повідомлення затриманому про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України та клопотання до суду про обрання йому запобіжного заходу. Щодо його спільника рішення буде прийнято протягом 24 годин.

Санкція ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України передбачає зловмисникам покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Прес-служба Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео