Арсен Аваков: До ліквідації пожеж в Харківській та Луганській областях залучена пожежна авіація МВС

Арсен Аваков: До ліквідації пожеж в Харківській та Луганській областях залучена пожежна авіація МВС
3394 ПЕРЕГЛЯДІВ

Наразі повітряний моніторинг показує, що відкритого вогню немає. Працює два літаки АН-32П та вертоліт Мі-8 ДСНС України, загрози населеним пунктам немає. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час поїздки у с. Гороб’ївка Харківської області, яке найбільше постраждало від пожежі. Разом з очільником МВС на місці працює міністр соціальної політики Марина Лазебна та голова Харківської обласної адміністрації Олексій Кучер.

«Пожежа набула такого стрімкого поширення через значні пориви вітру – більше 15 м/с та спеки. Навколо населених пунктів, які знаходяться в лісовому масиві, не було мінералізованих смуг. На цей час 22 домогосподарства постраждали від вогню, 33 людини були змушені покинути свої будинки. Додатково залучено придані сили з інших районів, аби у разі сильних поривів вітру, ми змогли контролювати ситуацію», - зазначив міністр внутрішніх справ.

За словами Арсена Авакова, сьогодні відбудеться засідання спеціальної комісії, на якій буде прийнято рішення про матеріальну компенсацію людям, господарства яких постраждали від пожежі.

«Господарі повністю знищених будинків отримають максимальну компенсацію – приблизно 300 тисяч гривень. Люди, які постраждали менше – отримають меншу компенсацію. На місці буде працювати спеціальна комісія, яка оцінить наслідки пожежі», - зауважив очільник МВС.

Арсен Аваков зазначив, якщо згоріли документи, потрібно надати перелік і представник МВС разом з представником Харківської ОДА допоможуть їх відновити.

Поліцією відкрито кримінальне провадження за ст. 270 (Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки) Кримінального кодексу України. 

Нагадаємо, сьогодні міністр внутрішніх справ екстрено відлетів у Харківську область, де сталися масштабні пожежі.

Оперативна інформація щодо пожеж в Харківській та Луганській областях:

Харківська область: Осередки пожежі в населених пунктах Гороб’ївка та Грянинівка ліквідовано, продовжується гасіння осередку лісової пожежі на площі близько 100 га. на території Новомосковського лісництва відкритого вогню не спостерігається, проводиться догашування окремих осередків тління лісової підстилки та залишків деревини.

Луганська область: Ліквідовано 16 пожеж. Продовжується гасіння 6 осередків пожеж сухої трави та лісових насаджень на загальній площі 945 га в Кремінському, Новоайдарському та Станичо-Луганському районах.

mvs.gov.ua

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео