Комітет ВРУ схвалив 50-тисячну допомогу, яку даватимуть при досягненні повноліття

Комітет ВРУ схвалив 50-тисячну допомогу, яку даватимуть при досягненні повноліття
198389 ПЕРЕГЛЯДІВ

Але у членів комітету є певні зауваження до первісного тексту законопроекту

Парламентський Комітет з питань молоді і спорту рекомендував Верховній Раді прийняти за основу законопроект № 2801 щодо запровадження державної допомоги дитині на майбутнє. Йдеться про доповнення Закону про допомогу сім’ям з дітьми нормою щодо зарахування з Держбюджету на депозитний рахунок банківської установи, самостійно обраної батьками (законними представниками), одноразової державної допомоги в розмірі 50000 гривень, яка стає банківським вкладом на ім’я дитини до досягнення нею 18 років.

Також законопроект № 2801 надає можливість використання зазначених коштів до досягнення дитиною 18 років виключно в наступних випадках:

— на лікування дитини, якщо її батьки або інші законні представники не мають інших джерел для покриття зазначених витрат;

— для придбання дитині нового житла у разі його втрати через стихійне лихо або інші форс-мажорні події;

— для отримання вищої освіти на підставі укладеного договору про навчання, якщо згідно з умовами договору сума банківського вкладу покриває не менше половини вартості всього відповідного навчання;

— у разі вкладення допомоги в інвестиційний фонд або в накопичувальну програму страхування життя.

Під час обговорення законопроекту члени комітету зазначили, що збільшувати допомогу при народженні дитини недоцільно через ризик як її нецільового використання, так і народження дітей заради отримання коштів.

Водночас, члени комітету запропонували доповнити законопроект № 2081 нормами щодо:

— прив’язки суми виплати до прожиткового мінімуму,

— зберігання коштів допомоги на майбутнє лише у державних банках.

Також запропоновано вилучити норму щодо можливості вкладення коштів допомоги до інвестиційного фонд або до накопичувальної програми страхування життя, оскільки при цьому можливі зловживання та втрата коштів дитини.

Нагадаємо, що раніше було зареєстровано законопроект № 2754, який пропонує кошти від продажу корисних копалин роздавати народженим з наступного року.

Зі свого боку, урядовці повідомили щодо перспектив заміни реєстрації дитини послугою єМалятко.

Відслідковувати зміни в законодавстві зручно в інформаційно-правовій системі ЛІГА:ЗАКОН. Завдяки їй ви завжди будете працювати з актуальними редакціями нормативних актів. Скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом та оцініть швидкість пошуку необхідної вам інформації.

ligazakon.net

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео