Недоплатив до бюджету 100 млн: журналістів не допустили до розгляду справи про купівлю хімзаводу Загорієм

Недоплатив до бюджету 100 млн: журналістів не допустили до розгляду справи про купівлю хімзаводу Загорієм
223604 ПЕРЕГЛЯДІВ

Викупив пакет акцій Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу за безцінь і якимось дивом притягнув на свій бік Антимонопольний комітет. Екснардеп від блоку БПП та власник фармкомпанії "Дарниця" Гліб Загорій недоплатив у бюджет Києва щонайменше 100 млн грн, а тепер намагається "вирішити" питання у суді?

Подробиці скандальної угоди з купівлі БХФЗ столичним фарммагнатом Загорієм розповіла журналістка "СтопКору" Діана Ловська.

Колишній депутат Гліб Загорій, що представляв у Раді політичну силу Порошенка, декілька років тому придбав 30% акцій комунального Борщагівського хімфармзаводу – за висновком СБУ, вартість угоди була занижена. За різними оцінками, вартість покупки виявилась у 2,5-6 разів нижчою за ринкову. Відтак бюджет Києва недоотримав щонаменше 100 млн грн.

"Відчуження виробничих активів територіальної громади міста планували здійснити на адресу зацікавлених осіб за заниженою вартістю", – йдеться у матеріалах правоохоронців.

СБУ визнала угоду про купівлю акцій БХФЗ сумнівною

Зрештою, Служба безпеки визнала угоду сумнівною й наполегливо порекомендувала скасувати результати торгів. Законність купівлі БХФЗ Загорієм з 2018 року є предметом судових розглядів – процес триває досі. До справи долучився й Антимонопольний комітет.

Як зазначає журналістка Діана Ловська, знімальна група "СтопКору" вирішила завітати до АМКУ, аби прояснити деталі цієї справи, проте репортерів так і не допустили до засідання під приводом секретності. Чому АМКУ не бажає розкривати деталі справи?

На думку адвоката Миколи Павленка, що представляє інтереси Борщагівського хімфармзаводу у судах, це може бути ознакою певного "договірняка" між Загорієм та АМКУ.

Адвокат Микола Павленко

"Мені здається, є очевидні ознаки "замовлення" справи, і їм некомфортна участь ЗМІ. Ваша присутність буде дещо пригнічувати як ініціаторів, так і провайдерів корупції в АМКУ. Триває судовий спір, і АМКУ вирішили долучитися. Зараз здійснюється тиск на процесуальних опонентів, щоб домогтися якогось позитивного рішення в Господарському суді", – наголосив правник.

stopcor.org

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео