Арсен Аваков: Правоохоронці розслідують кримінальне провадження щодо фінансових махінацій банку «Аркада»

Арсен Аваков: Правоохоронці розслідують кримінальне провадження щодо фінансових махінацій банку «Аркада»
3179 ПЕРЕГЛЯДІВ

Врегулювати кризу з банком «Аркада» можливо тільки шляхом виконання контрактів у повному обсязі. Про це повідомив міністр внутрішніх справ під час брифінгу щодо ситуації навколо банку «Аркада».

Голова Нацбанку Кирило Шевченко наголосив, що Національний банк України та Фонд гарантування вкладів фізичних осіб визнали банк «Аркада» неплатоспроможним.

«Він існував як спеціалізований банк, який управляв фондами фінансування будівництва. І вже тривалий час забудовники, пов'язані з банком, затримують введення в експлуатацію низки об'єктів, таких як ЖК «Еврика», «Патріотика» у Києві», - зазначив Кирило Шевченко.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зауважив, що правоохоронці розслідують кримінальне провадження щодо фінансових махінацій банку «Аркада».

«Правоохоронці розслідують кримінальне провадження щодо 9 млрд грн, зібраних через фонд банку «Аркада». Ми перевіряємо, які там були порушення», - повідомив очільник МВС.

«Є конструктивна позиція міської влади, пропозиції від інвесторів, тому, я думаю, що питання банку буде вирішено, і вкладники ані по фінансовій, ані по інвестиційно-будівельній лініях не постраждають. Наразі потрібен аудит, тому, що ми неодноразово ловили виконавця на маніпулюванні цифрами та звітністю. Залучені інвестори плюс контроль держорганів і специфічні повноваження Фонду гарантування вкладів фізичних осіб дадуть можливість вибудувати систему так, щоб спочатку задовольнити наявні контрактні позиції, а потім додаткові інвестори, які прийдуть, змогли завершити це будівництво, не покладаючи проблеми на вкладників», - сказав Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ повідомив, що питання з «Укрбуд»  практично знято з порядку денного. «Ми попрацювали і знайшли інвесторів та можливість, аби останні будинки були здані найближчим часом», - зазначив він.

За словами Арсена Аваков, такі ситуації із забудовниками відбуваються через серйозні прогалини в законодавстві.

«Ми мали продуктивні дискусії у Верховній Раді, є депутатська робоча група, є проєкт закону, який врегулює складну ситуацію між вкладником та забудовником. Він буде внесений на розгляд Парламенту вже у вересні і, я сподіваюся, буде прийнятий», - зауважив очільник МВС.

Голова СБУ Іван Баканов зауважив, що справа ведеться за ст. 191 і 364 Кримінального кодексу України. «Якщо під час слідства ми встановимо, що були зловживання, задіяна злочинна схема розкрадання коштів, вважаю, що винні особи в будь-якому разі мають бути притягнуті до відповідальності», - наголосив глава Служби безпеки України.

Своєю чергою, міський голова Києва Віталій Кличко зазначив , що місто два роки намагалось у правовому полі врегулювати питання на об’єктах будівництва, але керівництво банку «Аркада» фактично ошукало інвесторів, не виконавши зобов’язання ні перед ними, ні перед містом.

«Місто запропонувало свою допомогу через щільні забудови та вимоги громади щодо необхідності соціальної інфраструктури. Забудовник на це не пішов, це шахрайство по відношенню до інвесторів та кримінал. Забудовник зібрав зі сторін понад 13 млрд грн. Я вважаю, що правоохоронні органи повинні надати оцінку таким діям якомога швидше», - сказав він.

Раніше міністр внутрішніх справ повідомляв, що МВС не допустить чергової будівельної афери.

Департамент комунікації МВС України

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео