Чому ректор вінницького педуніверситету Наталія Лазаренко ремонтує спортзал вже три роки

Чому ректор вінницького педуніверситету Наталія Лазаренко ремонтує спортзал вже три роки
146374 ПЕРЕГЛЯДІВ

В серпні 2017 року вінницький педагогічний університет замовив проект реконструкції спортзалу кафедри фізичного виховання у фірми "КОРАТ ХХІ". І витратив на це 889 тисяч гривень. Джерело у виші стверджує — проекту немає і досі. Як, власне, і відремонтованого спортзалу.

Тендер може бути завищеним, в чому зацікавлений ректор Наталія Лазаренко, щоб відмити гроші, поклавши частину їх собі в кишеню.

14 серпня 2017 року. Вінницький педагогічний університет в особі першого проректора з науково-педагогічної роботи Гусєва Сергія Олексійовича проводить тендер під назвою “Проектні роботи з реконструкції будівлі спортивної зали”. Вартість тендеру 889 тисяч 864 гривні. За ці кошти переможець тендеру до 25.12.2017 мав виконати певні роботи:

1. Обстежити будівлі існуючого спортивного залу та підписати акт обстеження.

2. Виконати геодезичні і геологічні вишукування.

3. Розробити ескізний проект (ЕП).

4. Розробити проект - стадія П (проект).

5. Розробити проект підготовчих робіт.

6. Розробити проект - стадія Р (робоча документація)

7. Розробити календарний план виконання робіт.

Тендери виграла компанія "КОРАТ ХХІ", генеральним директором якої є Риженко В’ячеслав Петрович. Деталі тендеру можна переглянути на офіційному майданчику електронних закупівель Prozorro. Але є одна проблема. Джерело у вінницькому виші каже, що ані грошей, ані проекту через три роки немає. Як і спортзалу, який можна було за цей час відремонтувати.

Спортзал у занедбаному стані

Спортивна зала у вінницькому педагогічному довго не ремонтувалась і розвалювалась на очах. Через те студенти з факультету фізичного виховання не мали змогу займатись у цій залі. Також педагогічний університет змушений орендувати спортивний комплекс у вінницькій спортивній школі №1. І витратив на це за півтора місяця 15 тисяч гривень.

“Щоб не робити ремонт, спортзал кафедри фізичного виховання у педагогічному університеті закрили. Фізичну культуру зробили по бажанню. Кафедра лишилась. Але студентам немає де займатись”, — каже джерело у виші.

Проекту досі не бачили

Джерело каже, що проекту з реконструкції спортзалу досі ніхто не бачив. І ходять чутки, що ректор університету Наталія Лазаренко досить непогано збагатилась за рахунок перерахування на нього майже мільйона гривень.

“Гроші з рахунку університету на підготовку проекту «пішли» ще у 2017 році. А де проект? Його досі ніхто не бачив…”, — стверджує викладач університету.

Журналісти запитали у спеціаліста по тендерах Петра Терейчука, чи все в порядку у документації. З зовнішнього вигляду все, наче, в порядку. Але…

“Ціна є дещо завищеною. Майже мільйон гривень на проект? Це ж не складна архітектурна будівля. Тим паче, що готових проектів є вдосталь, - стверджує експерт з закупівель. -Навіть будівельні компанії надають за символічну плату такі проекти, звісно, якщо в подальшому вони здійснюють реконструкцію. На мою думку, ціна тут завищена приблизно на 200 тисяч гривень. Схема проста. Фірма, яка виграє цей тендер, робить відкат комусь з головних в адміністрації університету. Це завжди приблизно відсотків 20-25, якщо не більше”.

За тендерною документацією, закінченням виконання проектних робіт є позитивний висновок експертизи проекту, але не пізніше 25.12.2017 року. І її робила філія «Київоблбудекспертиза» державного підприємства "Київоблбудінвест". По договору — до 31 грудня 2019 року.

На це через тендер університет мав витратити 135 тисяч гривень… Але згодом договір на цю суму був розірваний. В тендерній документації так і вказано:

“У зв'язку з відсутністю додаткових кошторисних призначень Замовника внести зміни до договору №01-0173-19-ЦБ від 22.05.2019, зменшивши суму договору на 135 000,00 грн з ПДВ, в результаті чого сума Договору становить 0,00 грн.

В додатку до угоди вже написано, що закінченням виконання проектних робіт є підписання акту здачі-приймання проектних робіт.

“Цю експертизу мала робита фірма "КОРАТ ХХІ". Але чомусь університет замовив цю експертизу у «Київоблбудекспертиза». Звісно, київські спеціалісти відмовились виконувати експертизу, тому що не вистачало документів, - пояснює, як було насправді наше джерело. -Але є тут ще один нюанс. Є додатковий договір, де адміністрацією університету підписаний акт прийому цього проекту, хоча його немає, бо це фальшивка. А це вже кримінал!”.

“Якщо немає експертизи, то немає і проекту. Але вже пройшло три роки... Тут дійсно щось не так з цим тендером. Тому потрібно, щоб силові структури перевірили його та інші грошові витрати педагогічного університету на факт корупції”, — радить Петро Терейчук.

Що у декларації Наталії Лазаренко?

У березні 2020 року ректор вінницького педагогічного університету Наталія Лазаренко подала декларацію за 2019 рік. Ми уважно продивились декларації за цей, і за минулі роки. І знайшли деякі цікаві моменти, що можуть говорити про ухилення від сплати податків і можливий заробіток від фінансових махінацій і корупції.

У декларації за 2018 рік Наталія Лазаренко вказала своє нерухоме майно. Це квартира площею у 54 кв.м., набута у 2007 році за 101 тисячу гривень. Також будинок у 80 кв.м., який Наталія Лазаренко набула у 2013 році. І знаєте за скільки? За 152 тисячі гривень. При тодішньому курсі валют це приблизно 19 тисяч доларів. Але вже у декларації за 2019 рік Наталія Лазаренко приховала вартість цього будинку.

“Вартість будинку тоді не могла скласти 19 тисяч доларів. Скоріше за все, це було зроблено з метою, щоб не сплачувати податки. Оцінка майна була занижена. Це стандартна практика ухилення від податків”, — прокоментував нам ріелтор Андрій Сівак.

Також у декларації за 2019 рік Наталія Лазаренко вказала, що минулого року набула земельну ділянку площею в 530 кв.м. І заплатила за неї 159 тисяч гривень. Також в декларації з’явилась нова інформація у графі “Об'єкти незавершеного будівництва”.

Наталія Лазаренко будує будинок площею 106 кв.м.

Варто сказати, що у 2018 році річна заробітна плата ректора Наталії Лазаренко склала 235 тисяч гривень. І більш ніж половину цих грошей вона витратила на купівлю земельної ділянки та почала будувати будинок...

Цікавий і той факт, що у 2019 році річна зарплата Лазаренко зросла майже вдвічі… і становила 392 тисячі гривень.

Ректор Наталія Лазаренко заробляє на усьому

“Те, що вказано у декларації по заробітній платі нашого ректора Наталії Лазаренко — то чисті гроші. Вона заробляє в рази більше в університеті на всіх і на всьому. Наприклад, у гуртожитки поселяють студентів, які мають заплатити по чотири тисячі гривень за рік. Куди йдуть ці кошти? Там ані ремонтів, ані навіть гарячої води. При поселенні студенти мають оформити страховку. Чому вони мають це робити? Адже ректор отримує від страхової відсоток з цього. Також можна сказати і про те, як вона заробляє, здаючи в оренду приміщення університету. Наталія Лазаренко здає площі під буфети, кафе, комп’ютерний клуб, перукарню, логопедичний центр. Вони усі працюють на території нашого університету. Орендна плата офіційно йде за кілька квадратних метрів, а вони займають площу в рази більшу. Звісно, різниця йде у кишеню ректора Наталії Лазаренко. Тому, звісно, вона може купляти собі будинки, земельні ділянки і будувати ще й нові будинки. І це тоді, коли наш університет розвалюється і знаходиться в критичному стані…”, — обурюється викладач університету.

Раніше портал ОРД в деталях розповів, як Наталія Лазаренко заробляє на оренді та гуртожитках.

Також у ЗМІ повідомлялося, що у вінницькому педуніверситеті проводили знущання над студенткою та ректор Наталія Лазаренко приховала це від правоохоронців.

Тарас Береговий

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео