Сам балотуйся, сам рахуй: у місті Буринь Сумської області кандидати в депутати стали членами ТВК

Сам балотуйся, сам рахуй: у місті Буринь Сумської області кандидати в депутати стали членами ТВК
177727 ПЕРЕГЛЯДІВ

Новий склад територіальної виборчої комісії у місті Буринь Сумської області сформував Центрвиборчком. Але деякі члени – це кандидати у місцеві депутати. Активісти заявили про порушення закону.

П’ять із чотирнадцяти членів нового складу Буринської ТВК на Сумщині – кандидати у депутати. Це порушення виборчого законодавства, заявив голова Буринського міського підрозділу ГО “Стоп корупції” Віталій Бакін.

"Це справжній конфлікт інтересів!" – наголосив Віталій Бакін. Каже: не розуміє, як кандидат у депутати може об`єктивно діяти як член ТВК. "Адже він зацікавлений в результатах виборів", – підкреслив активіст. І нагадав: "Стаття 34 Виборчого кодексу прямо забороняє кандидатам в депутати бути членами виборчої комісії".

Віталій Бакін також перерахував кандидатів, які потрапили до нового складу тервиборчкому: “Голова комісії Дорошенко Наталія від "Слуги народу" була кандидатом в депутати від партії "Пропозиція". Новий член комісії – Віноградова Наталія від "Європейської солідарності" балотувалася кандидатом від "Пропозиції". Далі: Забіяка Юлія — член комісії від "Слуги народу", а кандидат — від "За майбутнє". Цукренко Оксана йшла на вибори під прапором "ОПЗЖ", а членом ТВК стала від "Слуги народу". Ще один новий член тервиборчкому – Науменко Олександр від "За майбутнє". Щоб на порушення звернули увагу - Віталій Бакін записав відеозвернення.

 

Зазначимо, попередня ТВК результати виборів встановила. Але два дні тому ЦВК достроково припинила її повноваження. Причина – не розглянули скаргу тамтешнього кандидата Романа Шестака. Він просив перерахувати голоси.

Перше засідання нової Буринської ТВК напередодні не відбулося. Як розповів Бакін, колишня голова теркомісії не передала печатку, документацію та ключі від приміщення. Зазначив: довелося викликали поліцію. За законом, нові члени ТВК мають скласти присягу протягом двох днів з моменту призначення. "Сьогодні – останній день, коли чинний склад тервиборчкому має зібратися. Якщо ж ні – їх мають розформувати і призначити нових",  – уточнив Віталій Бакін.

Раніше Секретар РНБО Олексій Данілов звернувся з листом до Центральної виборчої комісії ЦВК із закликом негайно встановити й оприлюднити всі результати місцевих виборів. Затримка ЦВК призвела до соціальної напруженості та ризиків для національної безпеки.

stopcor.org

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео