Онкоцентр за 737 мільйонів будуватиме львівський контрабандист і ко

Онкоцентр за 737 мільйонів будуватиме львівський контрабандист і ко
158566 ПЕРЕГЛЯДІВ

Після смерті міського голови Харкова Геннадія Кернеса змінився підрядник, що будуватиме Обласний центр онкології.

Ще у червні 2019 року харківське ПрАТ «Трест Житлобуд-1» перемогло у тендері на будівництво І черги КНП «Обласний центр онкології» у місті Харкові. Вартість закупівлі складала 650 млн. грн.

Після перемоги у тендері ПрАТ «Трест Житлобуд-1» отримало 44,7 млн. грн авансу для закупівлі матеріалів та іншого, а потім договір було розірвано через необхідність корегування проектно-кошторисної документації. Де осіли майже 45 млн. грн – поки невідомо.

У листопаді 2019 ПрАТ «Трест Житлобуд-1» перемогло у тендері на будівництво ІІ черги Онкоцентру. Вартість робіт оцінили в 169,8 млн. грн.

Близько 95% акцій ПрАТ «Трест Житлобуд-1» належать другу Геннадія Кернеса та Почесному громадянину Харкова Олександру Харченку, який, до слова, є членом виконкому Харківської міськради. Та, схоже, після смерті Генадія Адольфовича у його оточення почались проблеми із бізнесом у регіоні.

Як ми пам’ятаємо, угоду на будівництво І черги шпиталю було розірвано через необхідність корегування проектно-кошторисної документації. Відтак, саму закупівлю довелось проводити знову.

9 листопада 2020 року Департамент капітального будівництва Харківської ОДА оголосив новий тендер на будівництво І черги Онкоцентру, очікувана вартість робіт вже виросла з 650 млн. грн. до 836,5 млн. грн. За освоєння цих коштів змагалось три компанії: ПП «РОМБ +» зі Львова, ПрАТ «Трест Житлобуд-1» (що перемогло у першому тендері) та ТОВ “СТАЛЬКОНСТРУКЦІЯ ЛТД” з Харкова. До слова, власники Житлобуду та Стальконструкції є тісно пов’язаними партнерами, але це вже предмет іншого розслідування. Остаточна пропозиція ТОВ “СТАЛЬКОНСТРУКЦІЯ ЛТД” у цій закупівлі становила 823 411 776 грн, ПрАТ «Трест Житлобуд-1» запропонувало виконати роботи за 737 754 000, а пропозиція «Ромб +» виявилась на 4 тис. грн дешевшою – 737 750 000.

Тому, за результатами відкритих торгів 17 грудня (наступного дня після смерті Геннадія Кернеса), у закупівлі перемогло саме львівське підприємство «Ромб +».

Вже 24 грудня Державна аудиторська служба видала наказ про початок моніторингу цієї закупівлі, порушення знайшли майже миттєво, вони описані у висновку за 29 грудня. Однак, самі торги не відмінили, і «Ромб +» має збудувати першу чергу комплексу за скоригованим проектом до кінця 2021 року. До цього, згідно інформації бази даних Clariti Project, ця компанія лише двічі отримувала державні чи комунальні підряди: від Солонківської сільської ради на 198,9 тис. грн і від комунального підприємства Львівської міськради на 124,7 тис. грн.

Згідно інформації бази даних You Control ПП «Ромб +» зареєстровано у Львові в червні 2016 року, на вул.Шевченка, 317.

Компанія фігурувала у кількох судових процесах, зокрема, про невчасне повернення боргів:

Приватна компанія постачала «РОМБ +» товар на загальну суму 437  594, 14 грн, ПП «РОМБ +», в порушення умов договору, здійснив неповну оплату отриманого товару, у зв’язку з чим позивач звернувся з даним позовом до суду про стягнення з відповідача 42  841, 87 грн – основного боргу, 18  478, 34 грн – пені, 1  602, 17 грн – 3 % річних, 6  897, 17 грн – інфляційних втрат. Лише в середині 2019 року відповідач погасив суму основної заборгованості.

Також Господарський суд Львівської області розглядав справу за позовом ФОПа Максимовича до ПП “Ромб+” про стягнення заборгованості в сумі  459 908,69 грн. Лише після звернення до суду будівельна компанія погасила свій борг.

Засновниками та кінцевими бенефіціарами у рівних частках є Романів Іванна Іванівна з села Завишень Червоноградського району, та Олійничок Петро Володимирович з міста Червоноград. Загальний внесок до статутного капіталу ПП «РОМБ+» всього 3 тисячі гривень.

Окрім «РОМБ +» Іванна Романів та Петро Олійничок є власниками ПП «Р.О.М.Б.» та співзасновниками ПП «РОМБ ЕНЕРДЖІ». Та насправді, виглядає, ключовими дійовими особами у «РОМБ +» є зовсім не люди, на яких компанія записана, а її керівники.

Керівником «РОМБ +» є Романів Володимир Ярославович, представником є Романів Богдан Ярославович.

Як ми зазначали, юридична адреса «РОМБ +» – місто Львів, вул. Шевченка 317.

За цією ж адресою зареєстровано більше як пів сотні компаній, частина з яких має безпосередній стосунок до сім’ї Романівих. Але про них – згодом.

Фото Діла

Ми зателефонували і на номер телефону, який вказали при реєстрації ПП «Ромб +». Слухавку підняв сторож, який сказав що ні Романіва Володимира, ні Романіва Богдана не знає, а про компанію “Ромб” взагалі ніколи не чув.

Відомо, що при будівництві Онкоцентру в Харкові субпідрядниками будуть також компанії з Львівщини: ПП «Флоріан», ТОВ «Група компаній Енергомонтаж», ПП «Спецбуд-Захід».

Про кожну з цих компаній можна розповідати годинами, до прикладу, слідчі Державної фіскальної служби у серпні 2017 року розпочали кримінальне провадження і звернулись до суду про дозвіл про надання тимчасового доступу до документів щодо фінансово-господарських взаємовідносин ПП «Флоріан» та фізичної особи. З матеріалів судового засідання відомо, що певна особа, у період з 2015-2017 років здійснювала фінансово-господарську діяльність у сфері оптової торгівлі будівельними матеріалами та надання ремонтно-будівельних послуг, в результаті безтоварних операцій по придбанню товарно-матеріальних цінностей формувала податковий кредит, що призвело до ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах на суму 2 251 617 грн податку на додану вартість та 1 795 085 грн податку з доходів фізичних осіб.

Наступний субпідрядник – ПП «Спецбуд-Захід».

Керівник ПП «Спецбуд-Захід» – Акімов Михайло Борисович, який є контактною особою в ПП «РОМБ +». Власниками ПП «Спецбуд-Захід» зазначено Олійничок Петра Володимировича, співвласника «РОМБ +», та Романів Марію Володимирівну, родичку співвласниці та керівників «РОМБ +». Такий собі сімейно-комерційний субпідряд у цій історії.

Третім субпідрядником є ТОВ «Група компаній Енергомонтаж». Податковим органам доводиться через суд стягувати кошти з цієї компанії. Так, 20 січня, Львівський окружний адмінсуд задовольнив позов Головного управління ДПС у Львівській області до ТОВ «Група компаній «Енергомонтаж» про стягнення коштів за податковим боргом з рахунків у банках на суму понад 74 тис.грн.

Керівником ТОВ «Група компаній Енергомонтаж» є Бакай Андрій Григорович, який взяв в оренду обладнання на два місяці, але замість 62 400 гривень оренди заплатив лише 23 000 гривень. За це Господарський суд Львівської області вирішив стягнути з директора Енергомонтажу 51 220 гривень.

До слова, юридична адреса ТОВ «Група компаній Енергомонтаж»– звичайна квартира у спальному районі Львова. Власник Енергомонтажу – Калєйніков Сергій Олександрович, його затримували на українсько-польському кордоні через контрабанду сиру. Чоловік намагався незаконно перемісти у своєму авто через пункт пропуску «Краківець-Корчова» 89,902 кг твердого сиру «Dziugas Young», за що отримав штраф 1 700 грн та позбувся сиру.

Пройшло кілька років і Колєйніков «виріс» з дрібного контрабандиста до власника фірми, що як субпідрядник будуватиме «Обласний центр онкології» у Харкові. Нагадаємо, вартість будівництва І черги Онкоцентру – 737 750 000 грн.

Представник ПП «РОМБ +» Романів Богдан прокоментував матеріал журналістів «Діла» одним реченням: «Ну це Ваша думка».

dilo.net.ua

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео