«Київзеленбуд» знову злив 8 млн на ремонт скверу по завищеним цінам фірмі, з якою був у справі про розкрадання 26 млн

«Київзеленбуд» знову злив 8 млн на ремонт скверу по завищеним цінам фірмі, з якою був у справі про розкрадання 26 млн
85344 ПЕРЕГЛЯДІВ

19 березня  «Київзеленбуд» уклав договір з ТОВ «Сівін Транс» на капітальний ремонт скверу у Шевченківському районі столиці вартістю 8,04 мільйонів гривень, про це повідомляється у системі «Прозоро».  Фірма «Сівін Транс» загалом перемогла у  28 тендерах Київзеленбуду на загальну суму 250 млн. гривень.

Конкурент у компанії був лише один – ТОВ «ВДД Груп», при чому він не знижував своєї цінової пропозиції. Ця фірма є найчастішим конкурентом на тендерах, в яких приймає участь «Сівін Транс». У всіх шести випадках, коли торги відбулись – перемогу отримала «Сівін Транс», а «ВДД Груп» 5 разів  взагалі не занижувала  своєї пропозиції, і тільки один раз скинула ціну  на  0,5 відсотка.

До кінця 2020 року замовник має провести роботи у сквері «Верстатобудівний» поруч з вул. Салютна на Сирці: придбати устаткування на мережі зовнішнього електропостачання, встановити зовнішнє освітлення, облаштувати доріжки та тротуари, виконати інженерні роботи по мережі водопроводу та каналізації,  облаштувати систему автоматичного поливу та інше.

В договорі, який підписав «Київзеленбуд» деякі групи товарі стоять з цінами завищеними подекуди на 30% від ринкової вартості.

Наприклад, бетонні бордюри розмірами 100-20-8 у кошторисі вказані по 144 гривні/ штуку, але їх можна придбати на 30% дешевше. До прикладу, днями ШЕУ  Подільського району Києва купило їх по 98 гривень/штуку. Навіть у роздріб, товар можно придбати за менше ніж 100 гривень/штуку.

Щебінь фракцією 20-40 мм марки М1000 у кошторисі зазначений  вартістю у 791 грн/м3. Натомість щебінь такої ж фракції на ринку можна придбати менше ніж за 550 гривень/тонну з доставкою.

Також в кошторисі вказана завищена ціна бетонних сумішей. Наприклад, бетонна суміш класу  В15 [М200] вказана у кошторисі по 2085 грн/м3, хоча з аналізу  цін у різних постачальників така міцність і марка бетону вартує менше за 1500 гривень/м3, що на третину менше вартості,  яка зазначена у кошторисі.

Нині поліція розслідує вивід десятків мільйонів бюджетних коштів посадовими особами «Київзеленбуду», призначених на ремонт парків і скверів. За версією правоохоронців, у 2016-2017 роках «Київзеленбуд» уклав низку договорів з ТОВ «Сівін транс». Зокрема, йдеться про капремонт парку «Веселка» в Шевченківському районі за 7,14 млн грн., реконструкцію парку відпочинку «Оболонь» в урочищі «Наталка» за 29,26 млн грн. та інші.

Слідчі також встановили, що у «Сівін транс»  на той час були відсутні фахівці та наймані працівники, а також необхідна техніка, а тому фірми просто не могли проводити ремонтні роботи.

За версією слідчих, у схемі по заволодінню коштами також фігурували  ТОВ «Будоптімум» та ТОВ «Український холдинг будівельних проектів». У той же період комунальники «Київзеленбуд» замовили у фірми «Будоптімум» ремонтних робіт на загальну суму понад 11 млн грн. Зокрема, капремонт дорожньо-тропиночної мережі в парку імені Рильського в Голосіївському районі за 1,43 млн грн., капремонт скверу біля Міжнародного виставкового центру на пр. Броварському за 1,44 млн грн. та інше. А  фірмі  «Український холдинг будівельних проектів» комунальники заплатили 22,61 млн гривень за реконструкцію парку «Оболонь».

Правоохоронці вважають, що у всіх випадках три підрядника нічого не ремонтували, послуги не надавали, товари не поставляли, а отримані бюджетні кошти за допомогою фіктивних фірм перевели у готівку, після чого розподілили її між учасниками злочинної схеми.

Засновником та керівником ТОВ «Сівін Транс» є Бабан Сергій Михайлович.

ТОВ «ВДД Груп» – засновником фірми є Денис Вітебський, а керівником Едуард Устьянцев.

nashigroshi.org

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - contact.vse.media@gmail.com

Мої відео