Львівські підприємці оштрафовані за антиконкурентні дії на торгах

Львівські підприємці оштрафовані за антиконкурентні дії на торгах
255399 ПЕРЕГЛЯДІВ

Низка суб’єктів підприємництва зі Львова була викрита у порушеннях антиконкурентного законодавства та узгоджені дії по спотворенню результатів торгів.

Нехтування правилами цивілізованого підприємництва не допомогло наповнити каси деяких суб’єктів господарювання, а подіяло навпаки, та ще й нанесло шкоду їхній діловій репутації. Адміністративна колегія Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України оштрафувала місцеві господарські товариства та підприємців за антиконкурентні узгоджені дії на торгах.

Так, ТОВ «Містторгбуд» та ТОВ «АРМ-ХАУС» оштрафовані на 68 тис. грн. кожне. Вони порушили законодавство про захист економічної конкуренції у при участі в закупівлі «Будівництво критого басейну 12,6х6,15 та 4 ванних кімнат з перехідною галереєю» для санаторної школи-інтернату І-ІІІ ступеня для дітей, хворих на сколіоз, у м. Сокалі Львівської області. Замовником закупівлі було Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації. Як виявилося, обидва учасники торгів знаходилися у сталих господарських стосунках, з ними перебували у трудових відносинах одні й ті самі особи, вони використовували одну IP-адресу, здійснювали телефонні розмови до торгів та під час їх проведення для узгодження цінової поведінки. Подані ними документи були створені за допомогою одних і тих самих розробників версій PDF, мали подібне відхилення від запропонованих замовником зразків документів та подібне оформлення.

За порушення умов конкуренції у сфері публічних закупівель оштрафовані ПП «Кальвадос» та ФОП Журавльов П.С., також на 68 тис. грн. кожний суб’єкт господарювання. У закупівлі «Покривання підлоги та стін (поточний ремонт підлогового покриття коридору 3-го поверху) за адресою: м. Львів, пл. Ринок, 1», замовником якої було КП «Ратуша-Сервіс», вони надали та переглядали свої пропозиції з однієї IP-адреси, подали документи одним файлом та в однаковому форматі, подібні за змістом і формою довідки з однаковими відмінностями, синхронно у часі. Підприємці використовували спільний засіб зв’язку до проведення торгів, під час та після закупівлі. Як виявилося, вони пов’язані як родинними, так і сталими господарськими стосунками.

Також за порушення законодавства про захист економічної конкуренції на 68 тис. грн. кожне оштрафовані ПП НВФ «Екотоп» та ПП «Ріал». У закупівлі «Послуги з інженерного проектування», замовником якої був Госпрозрахунковий відділ капітального будівництва при Стрийському міськвиконкомі, вказані приватні підприємства використовували спільний електронний майданчик для участі у закупівлі, спільний засіб зв’язку, який офіційно належить одному з них, одну спільну IP-адресу, з якої здійснювався доступ до поштових скриньок ПП НВФ «Екотоп» та ПП «Ріал». Було доведено, що ПП «Ріал» приймало участь у закупівлі як технічний кандидат, що підтверджується неподанням всіх документів, які вимагав замовник, пропозиціями електронних файлів з однаковими параметрами «Програма творець», «Програма виробник» та «Версія програми PDF», а також формуванням ціни.

verhovenstvo.com

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео