Президент на зустрічі з резервістами: Україні пощастило мати таких героїв

Президент на зустрічі з резервістами: Україні пощастило мати таких героїв
195286 ПЕРЕГЛЯДІВ

Президент Володимир Зеленський під час зустрічі з представниками Ради резервістів Збройних сил України обговорив зміни до законодавства, які стосуються військового резерву.

Глава держави наголосив, що всі присутні та члени Ради резервістів – «сучасні герої незалежної України, які пройшли великий професійний шлях» на службі державі. За потреби вони готові й зараз упродовж 24 годин стати на захист країни, тому для влади є важливою взаємодія з резервістами.

«Завдяки вам ми захищаємо й захистили нашу незалежність і територіальну цілісність від російської агресії. І зараз, виконавши свій обов’язок, ви продовжуєте службу в оперативному резерві своїх військових частин. Я вважаю, що Україні дуже пощастило мати таких героїв, яких завжди характеризують як мужніх, патріотичних і – одна з найголовніших якостей – професійних людей нашої країни», – зауважив Володимир Зеленський.

Президент звернувся до присутніх з пропозицією детально обговорити подані ним законодавчі ініціативи, які безпосередньо стосуються резервістів. Зокрема, йдеться про проекти законів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо окремих питань вдосконалення забезпечення організації виконання військового обов'язку в особливий період».

Перший документ, розроблений Міністерством оборони України, передбачає переформування військових комісаріатів у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до європейських підходів. Також законопроект пропонує запровадити новий вид військової служби – військова служба за призовом осіб із числа резервістів у особливий період, яка передбачає можливість призову резервістів в особливий період без оголошення мобілізації на строк до шести місяців. Такий призов відбуватиметься за рішенням Верховного Головнокомандувача Збройних сил України.

Крім того, проект закону пропонує поширити на резервістів комплекс соціальних гарантій, які діють для мобілізованих осіб; удосконалити питання формування військового резерву, а також створити військовий облік резервістів у державі, зокрема за допомогою автоматизованої системи «Оберіг» (Єдиний державний реєстр військовозобов'язаних та резервістів).

Другий законопроект – «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо окремих питань вдосконалення забезпечення організації виконання військового обов'язку в особливий період», який також був розроблений Міноборони, передбачає пільгове оподаткування фізичних осіб – підприємців у разі їхнього призову на військову службу за призовом осіб із числа резервістів у особливий період. На весь час такої служби вони звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб.

Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак зазначив, що основною метою законодавчих змін є створення умов, коли бойовий і професійний досвід резервістів можна буде максимально використати.

«Мають бути забезпечені місця служби, щоб одразу людина давала результат», – сказав він.

Голова Ради резервістів Збройних сил України Тарас Ткаліч нагадав, що Рада була створена в січні 2018 року та складається на 100% з учасників бойових дій і резервістів за контрактом.

Заступник голови Ради резервістів Мирослав Гай зазначив, що два роки члени Ради працювали над розробкою поправок до нормативно-правової бази. І цього року завдяки підтримці та спільній роботі з командуванням ЗСУ, представниками Генерального штабу, Офісу Президента та Ради резервістів було подано проекти законів, які допоможуть створити правові засади функціонування системи військового резерву, територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Він висловив подяку Президенту за підтримку ініціативи резервістів і винесення на розгляд парламенту законопроектів як невідкладних.

«Дуже сподіваємося, що у вересні вони вже будуть проходити перше читання, тому що ці закони важливі», – констатував Мирослав Гай.

Під час зустрічі Володимир Зеленський також вручив військовим державні нагороди. За словами Президента, йому відомо, що для більшості військовослужбовців нагороди – не головне, та при цьому висловив переконання, що з таких деталей, як відзнака за бойові заслуги та їхня гідна оцінка, складається ставлення влади до військових та їхніх подвигів.

«Думаю, що ми повинні завжди і пам’ятати, і нагороджувати», – сказав Глава держави.

 

president.gov.ua

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео