Чому ректор Наталія Лазаренко приховала злочин? У вінницькому педунівері знущалися над студенткою і знімали відео

Чому ректор Наталія Лазаренко приховала злочин?  У вінницькому педунівері знущалися над студенткою і знімали відео
157967 ПЕРЕГЛЯДІВ

У Вінницькому педагогічному університеті минулого року трапилась серія жахливих подій, про які лише зараз почали говорити студенти і викладачі. Чому ця справа тоді так і не отримала розголосу? Тому що ректор Наталія Лазаренко залякала усіх.

Троє дівчат знущались над студенткою-напівсиротою - били її, знімали на відео і викладали в інтернет-групу.

Наталія Лазаренко, ректор вінницького педагогічного університету

Гуртожиток дошкільної та початкової освіти у Вінниці. Територія біля педуніверситету. В кімнатах жили по 2-3 першокурсниці. В одній з таких кімнат і почались цькування 16-річної дівчини. За весь час було відзнято 460 відеороликів (!) - знущання відбувались систематично. Але в університеті вирішили це приховати. Отож тільки зараз розповідаємо історію, через яку ніхто не був покараний по закону, а ректор Наталія Лазаренко нічого не зробила для попередження подібних випадків у майбутньому.

Що робили з дівчиною

Аня (ім’я змінене) зараз вже студентка другого курсу вінницького педагогічного університету. Так, вона була змушена залишитися навчатися далі, нікуди не переводячись. Мами у дівчини немає, є лише батько.

Минулого року жила в одній кімнаті з двома дівчатами. Іноді до них приходила ще одна подружка… щоб гуртом знущатись з Ані та записувати процес. Всі ті місяці у гуртожитку вона запам’ятає на все життя як справжнє пекло. Про це на умовах анонімності розказав один з викладачів.

— Багато хто бачив, тому що усі ролики дівчата-кати заливали в групу Інстаграм. Знаю, що їх було 460. Зараз цих відео ви вже не знайдете, але якщо запитати тогорічних першокурсників, вони вам не на диктофон все розкажуть у деталях. Будете шоковані! — стверджує викладач вінницького педагогічного. — Ви тільки мене не називайте, тому що ректор Наталія Іванівна Лазаренко знайде, як мене звільнити. Неугодних вона викидає з роботи зі свистом і без поважної причини.

Викладач розповів, як саме знущалися.

— Ну, там багато чого було... Сміючись, вони її били, обливали водою, не давали спати. Навіть було відео, де вони якісь оголені проводи підклали їй в ліжко.

Що сталося з кривдницями?

Наш співбесідник каже, що всіх трьох, хто катував Аню, було відраховано. І зробили це так, щоб не привертати зайвої уваги.

— Ректор Наталія Лазаренко зібрала тоді спеціальну комісію в університеті. Заслухали інформацію, подивилися ролики. Але ж нікому не потрібно такої слави, тому всі одностайно  вирішили мовчати, в тому числі і через погрози Лазаренко.  Про це не дізналися ні в обласному департаменті освіти, ні в міністерстві в Києві.

Але чому ректор Наталія Лазаренко не звернулась у поліцію? Чому ці дівчата не понесли законне покарання? Сьогодні їх просто відрахували, а завтра вони в іншому закладі будуть робити теж саме?! Це неприпустимо! — обурюється викладач.

За побиття — відповідальність

Студенткам, які кривдили, було ще до 18 років. Але, як каже закон, діти, яким виповнилось 16 років, мають повну дієздатність, тобто особисто несуть відповідальність за вчинені правопорушення та злочини, про що зазначено в статті 22 Кримінального кодексу України.

Новий Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)” запровадив адміністративну відповідальність за таке правопорушення.

Булінг, внаслідок якого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 – 1700 гривень) або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Якщо ж булінг вчиняється групою осіб (як було з вінницькою студенткою), то кривдниці мали б сплатити від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3400 гривень) або мали б виконати громадські роботи протягом 40-60 годин.

Як має відповісти перед законом ректор?

Міністерство освіти й науки, як мінімум, мало б винести сувору догану, а також створити комісію для перевірки дотримання Наталею Лазаренко умов трудового контракту.  

Як максимум, дії (бездіяльність) ректора університету Наталії Лазаренко мали б бути кваліфіковані за відповідною статтею Кримінального кодексу. Це зловживання владою або службовим становищем (ст.364 КК), що карається виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців… із позбавлення права обіймати посади… на строк до трьох років.

Олена Орлова

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео