АМКУ вже два роки не штрафує «OstChem» Фірташа за монополізм на ринку добрив (відео)

АМКУ вже два роки не штрафує «OstChem» Фірташа за монополізм на ринку добрив (відео)
56264 ПЕРЕГЛЯДІВ

Влітку минулого року керівник АМКУ Юрій Терентьєв змінив державного уповноваженого, відповідального за розслідування у справі щодо зловживання монопольним становищем учасників групи «OstChem», взявши справу під власний контроль. Про це розповіла державна уповноважена Агія Загребельська в інтерв’ю «Бігус.інфо».

«Сьогодні справа «OstChem’у» перебуває на розслідуванні в голови АМКУ. Рішення по цій справі не прийнято, проект рішення на засідання АМКУ не виносився», – уточнила Загребельська.

Йдеться про справу щодо зловживання монопольним становищем компаніями «Азот», «Сєвєродонецьке об’єднання Азот», «Рівнеазот», а також «НФ Трейдінг Україна» із групи «OstChem» олігарха Дмитра Фірташа через встановлення необґрунтовано завищених цін на всі види азотних добрив.

В березні АМКУ направив відповідачам проект попередніх висновків і анонсував, що рішення «найближчим часом буде винесено на засідання Комітету».

Як повідомляла «Економічна правда», у Комітеті встановили, що монополіст умисне знижував рентабельність заводів, щоб мати можливість завищувати ціни, а у 2015 році в рамках однієї групи суб’єктів господарювання «спостерігалося штучне завищення вартості сировини та, відповідно, витрат підприємства-виробника».

«Так, у 2015 році ПАТ «Азот» та ПАТ «Рівнеазот» здійснювали взаємні поставки за цінами, що перевищували (до 57%) граничний рівень цін, встановлений НКРЕ», – йшлось у документі.

Однак станом на квітень 2019 року рішення про покарання компаній Дмитра Фірташа на розгляд АМКУ так і не було винесено.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура у межах кримінального провадження від 2016 року звинувачувала керівника АМКУ Юрія Терентьєва у «прикритті протиправної діяльності» цигаркового монополіста ТОВ «Тедіс Україна». Цю справу Комітет розслідував неспішно, з жовтня 2015 року по грудень 2016-го. Тоді АМКУ все ж таки оштрафував «Тедіс» за зловживання монопольним становищем, однак, суттєво занизив суму штрафу – з 3,45 млрд грн до 0,43 млрд грн.

«Наші гроші» описали схему маніпуляцій з коефіцієнтами, за рахунок яких вдалось зменшити штраф «Тедісу» (детальніше у матеріалі «Антимонопольний комітет і барони-розбійники»). В інтерв’ю «Бізнес.Цензору» Юрій Терентьєв заперечив факт заниження суми штрафу, однак не навів щодо цього жодної аргументації (див. «Відповідь на вигадки голови АМКУ. Поабзацно»).

На відео прес-конференція генпрокурора Юрія Луценка і міністра МВС Арсена Авакова 2016 року стосовно ролі керівника АМКУ Юрія Терентьєва у злочинах “Тедісу”: 

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - contact.vse.media@gmail.com