Гройсман підтримав план Ляшка по припиненню контрабанди

Гройсман підтримав план Ляшка по припиненню контрабанди
194163 ПЕРЕГЛЯДІВ

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні уряду 18 липня підтримав план лідера Радикальної партії Олега Ляшка щодо припинення контрабанди з України, зокрема лісу.

Гройсман доручив профільним установам перевірити лісові господарства на предмет незаконної вирубки лісу і надати детальні звіти. Засідання Гройсман почав зі слів про боротьбу з контрабандою, зокрема, лісу-кругляка до ЄС. Він підкреслив, що в Україні заборонений експорт лісу, тобто вивозити сировину з України – злочин.

“Пропоную, щоб ми прийняли рішення уряду, про наступне Держаудитслужба, ДФС, Держгеокадастр, Національна поліція почали перевірки господарської діяльності всіх лісгоспів України з конкретними даними про накладні: хто їх підписував, хто відвантажував, який митник оформлював, через який пункт пропуску проходила контрабанда”, – додав прем’єр.

Гройсман додав, що підписав звернення до генпрокурора з наявною інформацію про такі правопорушення, кримінальні злочини, а також звернеться в НАБУ, тому що за цим всім стоять “конкретні прізвища”.

За його словами, уряд звернеться до іноземних партнерів з Євросоюзу, щоб дізнатися обсяги вивезеного за кордон лісу-кругляка. За даними Гройсмана, лише 1 червня за межі України вийшла майже тисяча вагонів з деревиною. Прем’єр також повідомив, що 17 липня підписав висновок з проханням до Верховної Ради підтримати закон про кримінальну відповідальність за контрабанду лісу.

“Ще одне звернення до Європейського союзу, щоб вони надали нам доступ до інформації про те, який ліс заїзджав на територію ЄС. І ми побачимо, що звідси віїзджали дрова, а туди заїзджав ліс-кругляк. Я глибоко в цьому переконаний.

Вчора я підписав висновок з проханням підписати закон про криміналізацію контрабанди лісу, тобто про кримінальну відповідальність за контрабанду лісу з України. Цей закон був внесений і зареєстрований Олегом Ляшком, був підтриманий парламентом, парламент його направив на наш висновок. Наш висновок є абсолютно позитивним. Ми розраховуємо на те, що закон буде підписаний і введений в дію. Ми зможемо не просто карати за контрабанду, а зможемо реально притягувати до кримінальної відповідальності за контрабанду лісу, за вирубку лісів”, – резюмував Гройсман.

“Тривалий час влада замість того, щоб боротися з контрабандою лісу, боролася за скасування мораторію на його вивезення, щоб отримати черговий кредит від Євросоюзу. Нарешті після неодноразових наших звернень і вимог прем’єр-міністр зробив перші кроки до подолання контрабанди лісу – дав доручення відповідним службам провести перевірки і звернувся до Президента підписати мій закон про криміналізацію контрабанди лісу. Сподіваюся, коли закон буде підписаний і почне діяти, силовики нарешті почнуть сажати контрабандистів, а не продовжуватимуть їх кришувати”, – прокоментував рішення уряду Ляшко на своїй сторінці у Facebook.

Раніше лідер Радикальної партії жорстко відреагував на дослідження європейських експертів про обсяги контрабанди лісу-кругляка з Україні і закликав це припинити.

«Це дослідження показує, що треба робити масштабні висновки. Перше – з України йдуть величезні обсяги контрабанди. Це означає, що програє легальна економіка, легальний виробник і українці програють, адже втрачають робочі місця. Друге – всю цю контрабанду кришує влада, вони заробляють мільярди на контрабанді, обкрадаючи українців. Третє – наші європейські партнери закривають очі. Вони роблять вигляд, що контрабанди немає, а з України везуть дрова. Насправді у Європу привозять необроблений ліс, який вони переробляють і потім продають нам меблі 100 разів дорожче. І четверте, ключове – потрібні радикальні заходи, щоб це припинити. Криміналізація контрабанди, перевірка накладних, контроль за кожним потягом, який йде з України. Від цього залежать не тільки робочі місця для наших людей. Це боротьба за майбутнє нашої країни – чи буде в нас ліс, чи наші діти побачить його тільки на картинках», – зазначив Ляшко.

Також політик доручив своєму заступнику з економічних питань Віктору Галасюку зустрітись із очільником ДФС Мирославом Проданом, щоб обговорити план припинення контрабанди.

Нагадаємо, народні депутати від Радикальної партії Олега Ляшка борються з контрабандою лісу в Україні не перший рік. Зокрема, депутатам вдалося “протягнути” у Верховну Раду закон про мораторій на вивіз лісу-кругляка. Також народні депутати від РПЛ Дмитро Лінько, Ігор Мосійчук та Андрій Лозовий неодноразово виїжджали на рейди і руйнували схеми контрабанди в режимі прямої дії.

3 липня Верховна Рада ухвалила законопроект №5495 про збереження українських лісів і запобігання незаконному вивозу необроблених лісоматеріалів за кордон, авторами якого були депутати від РПЛ. Народний депутат України, Голова Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк прокоментував закон про криміналізацію контрабанди лісу ІНФОРМАТОРу. Зокрема розповів про конкретні строки ув’язнення, передбачені новим законом.

Також команда лідера Радикальної партії Олега Ляшка заручилася підтримкою очільника ДФС Мирослава Продана по негайному перекриттю контрабанди лісу-кругляка з України до ЄС.

агадаємо, у прямому ефірі ІНФО.Live народний депутат Віктор Галасюк підтвердив, що обсяги контрабанди українського лісу перевищують мільярд доларів США.

Раніше Галасюк також наголошував, що українські урядовці регулярно і целеспрямовано намагаються провести кампанію дискредитації і скасування мораторію на експорт лісу-кругляка.

Команда Ляшка оголосила війну контрабанді українського лісу.

Народний депутат від Радикальної партії Ігор Мосійчук також вимагав від НАБУ розслідувати факти контрабанди з України лісу-кругляку.

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео