Пашинський є єдиним прикладом вдалого уникнення покарання за використання зброї – експерт

Пашинський є єдиним прикладом вдалого уникнення покарання за використання зброї – експерт
27820 ПЕРЕГЛЯДІВ

Єдиний, хто вдало намагається уникнути покарання за використання зброї – це нардеп від «Народного фронту» Сергій Пашинський, який незаконно отримав нагородний пістолет і безпідставно вистрелив у громадянина В’ячеслава Хімікуса.

Про це в ефірі програми на телеканалі ZIK заявив голова наглядової ради ВГО «Українська асоціація власників зброї» Георгій Учайкін.

Відповідаючи на запитання ведучої про те, як можна прокоментувати те, що в Україні з її корумпованою судовою та правоохоронною системою можна відкупитися від будь-якого злочину, і не винятком будуть злочини зі зброєю, пан Учайкін сказав, що не варто бути таким категоричним.

«В нас єдиний приклад, хто вдало намагається уникнути покарання від такої судової системи – це пан Пашинський. Він незаконно отримав нагородний пістолет, що ми доведемо в судах, застосував його безпідставно до громадянина Хімікуса, нанісши йому важкі поранення, які призвели до каліцтва. Рік займалася справою Генпрокуратура і закрила через відсутність підстав. Всі інші потрапляють під такий тиск, я вас запевняю, адвокатам ще доведеться довести, що це був самозахист», – зазначив голова наглядової ради ВГО «Українська асоціація власників зброї».

За його словами, судова практика сьогодні на боці захисту людей за допомогою зброї. Зокрема, у 36 статті Кримінального кодексу є три ситуації, коли людина може застосовувати зброю.

«Людина може захищатися від нападу групи осіб, озброєної особи і для захисту власного житла від протиправного вторгнення. Ось в цих випадках зараз майже всі суди стають на бік того, хто захищався зі зброєю. Тут завжди можна прослідкувати з якого пістолета була випущена куля, хто придбав пістолет, на підставі якої ліцензії, де проходив навчання, хто оглядав. І так можна відмотати плівку аж до того лікаря, який видав йому довідку. Якщо по цій ланці всі будуть відчувати відповідальність, то все буде гаразд», – переконаний Учайкін.

Також пан Учайкін зауважив, що на мільйон стволів, які обліковано в Україні, фіксують лише 57-58 випадків протиправного застосування. На його думку, це не можна порівняти з автомобільною статистикою ДТП.

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео