РАДИКАЛЬНА ЗАГРОЗА: Дельта Вілмар шантажував благодійний фонд із оточення Ляшка

РАДИКАЛЬНА ЗАГРОЗА: Дельта Вілмар шантажував благодійний фонд із оточення Ляшка
248291 ПЕРЕГЛЯДІВ

За благодійним фондом «Міжнародні антикорупційні суди», через який компанія «Дельта Вілмар СНД» призупинила будівництво соєпереробного заводу вартістю $150 млн, стоїть оточення нардепа із Радикальної партії Олега Ляшка. Про це йдеться в розслідуванні телепрограми «Гра слів».

Благодійний фонд працює за вивіреною схемою: спочатку звертається до підприємства з пропозицією зробити благодійний внесок, а у випадку відмови — починають розсилати листи закордонним контрагентам та органам контролю, аби підірвати репутацію компанії.

Окрім «Дельта Вілмар» від діяльності фонду постраждав Побузький феронікелевий комбінат, «Житомиробленерго», Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод та інші. Останньому навіть тимчасово заборонили експорт ліків до В’єтнаму.

Як вдалося з’ясувати, очолює «Міжнародні антикорупційні суди» Руслана Броніна. Серед керівників організації — Анатолій Місяць, який заодно є бізнес-партнером Броніної по кільком компаніям. Саме він підписував щонайменше один лист в адресу «Дельта Вілмар».

Син Анатолія Місяця Ярослав теж «займається благодійністю», разом з матір’ю Руслани Броніної — Іриною. Зокрема, засновану ним благодійну організацію «Комітет боротьби із соціальним злом та підвищення якості» очолює Ірина Броніна.

Донедавна Ярослав Місяць працював парламентським помічником нардепа від «Радикальної партії» Ігоря Мосійчука. У 2014 році Місяць-молодший і сам балотувався в народні депутати від партії Олега Ляшка. Потрапити в парламент йому не вдалося, але згодом Місяць став депутатом Миргородської міськради від «ляшківців».

Сама очільниця «благодійного фонду» Руслана Броніна відмовляється коментувати свою діяльність, спираючись на те, що всю інформацію оприлюднить в суді.

Поки що суд «грає в ворота» «Дельта Вілмар». Як вдалося з’ясувати AgroDay, у грудні минулого року суд відмовив компанії у задоволенні позову до фонду «Міжнародні антикорупційні суди».

Ще з серпня компанія вимагала визнати інформацію, що розповсюджував благодійний фонд, недостовірною і такою, що шкодить репутації компанії. Також «Дельта Вілмар» наполягала, аби поширене було спростовано.

В лютому «Дельта Вілмар» подала апеляцію, розгляд якої призначений на 14 березня.

Нагадаємо, в 2014 році «Дельта Вілмар» запустила в порту «Южний» завод з переробки соняшнику потужністю 1200 тонн у добу. Очікувана потужність нового заводу мала скласти 600 тис. тонн сої на рік.

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - contact.vse.media@gmail.com

Мої відео