Шеф «тітушок» і вугільний «смотрящий»: Хто такий Саркісян, якого затримав Інтерпол

Шеф «тітушок» і вугільний «смотрящий»: Хто такий Саркісян, якого затримав Інтерпол
221080 ПЕРЕГЛЯДІВ

Вихідця з Горлівки Армена Саркісяна, одного з головних організаторів тітушок, затримали у Франції

Член колегії МВС Антон Геращенко цю інформацію підтвердив, хоча на сайті Інтерполу жодної звістки про затримання немає.

Також Геращенко продемонстрував схему, якапоказує роль Саркісяна у структурі організованої злочинної групи бандитів і перевертнів у погонах, які об’єдналися для розстрілів Майдану.

Цікаво, що «тітушка» Крисін, якого звинувачують у причетності до вбивства в центрі Києва журналіста В’ячеслава Веремія у лютому 2014-го (взяли під варту на 2 місяці), був «підшефним» Саркісяна. А той в свою чергу підпорядковувався головному постачальнику МВС часів Януковича Павлу Зінову і міністру Олександру Захарченку — обидва втекли на Росію.

Саркісян знаходиться в розшуку за статтею 115, п.1 (вбивство).

Хто такий Саркісян

В кримінальному світі Саркісян відомий за прізвиськом Армен Горлівський. Він народився в Горлівці в 1978-му році. Є типовим вихідцем з етнічного (вірменського) організованого злочинного угруповання (ОЗУ).

Подальша інформація взята з відкритих джерел, зокрема antikor.com.ua та наших джерел, які володіють інформацією про кримінальний світ.

У Горлівці, де жив Саркісян, вже наприкінці 80-х міліція «кришувала» кримінал. В 90-х в місті розквітли ОЗУ. Так зване угруповання «єнакіївських» контролювало ринок металобрухту, горілки і таксистів; «київські» тримали заправки, банда «ковбасників» брала купони з магазинів і ринків. З ними конфліктувала ОЗУ братів Волошиних, яка хотіла монополізувати сферу алкоголю і прибрати до рук автозаправки з Центральним ринком. Все це супроводжувалося розбірками і вбивствами. Після того, як ці банди знищили один одного, в 1997-му в Горлівці запанувала ОЗУ Данилова. «Данилівців» навіть затримували і відправляли під суд, але потім відпустили — банально прибравши від влади. На початку нульових у місті з’явився смотрящій з Єнакієво Олександр Батурін. Його називають довіреною особою Юри Єнакієвського — близького соратника Віктора Януковича.

Саркісян мав власну банду і завдяки рекомендаціям свого досить впливового батька з вірменської общини почав працювати з Батуріним. Зрозуміло, що робота була досить брудна і полягала у злочинній діяльності, залякуванні людей, бізнесменів і так далі.

Він працював добре і в 2009-2010 роках отримав статус «смотрящего» за Горлівкою. У нього було власне ЗМІ «Горлівська правда».

З 2010 по 2014 Саркісян завдяки тому, що до влади прийшли «донецькі», стає тісно пов’язаний із МВС. Також він став віце-президентом Федерації боксу Горлівки, зав’язалися стосунки з Геною Узбеком — одним з авторитетів донецьких ОЗУ.

Саркісян від Єнакієвського стежив за вугільним бізнесом, наприклад, держпідприємством «Артемуголь», яке регулярно отримувало фінанси з держбюджету.

Подейкують, що Юра Єнакієвський завдяки Саркісяну скористався вірменським ОЗУ для збільшення свого впливу у Запоріжжі в 2010-2013 роках.

Саме у цей проміжок часу стався замах на Анісімова, який за неофіційною інформацією здійснила ОЗУ «Армяне».

Як він докотився до Майдану

Саркісян, як і більшість кримінальних авторитетів, використовував спортсменів для різного роду операцій. Саме тому він і здобув статус у федерації боксу Горлівки. Як відомо, у лавах «тітушок» під час Майдану і до нього були саме спортсмени.

Цікаво, що на початку і під час гарячої стадії Майдану одним з основних постачальників «тітушок» для Антимайдану була саме Горлівка — десь на рівні з Харковом і їхнім «Оплотом».

«Тітушки» з Горлівки їхали не тільки в Київ, але і в Донецьк. Бійці Саркісяна навіть охороняли офіс Єнакієвського в столиці. У цьому нічого протизаконного не було, якби вони банально виконували охоронні функції і кричали за Януковича. Втім, «тітушки» полювали на майданівців.

19-го січня «тітушки» Саркісяна налетіли на донецький Майдан. У Донецьку засвітився давній друг родини Саркісянів, авторитет з Горлівки Гагік Агавелян.

В Києві тітушки Саркісяна, якими керував Крисін ніби-то з Мальдів, 19-го лютого вбили журналіста В’ячеслава Веремія. Також вони нападали на окремих учасників Євромайдану. Після втечі Януковича вони повернулися на Донбас, брали участь в «русской весне».

Коли в Горлівці був вбитий місцевий опозиціонер Володимир Рибак, підозра також впала на групу Саркісяна, хоча офіційно Рибака вбили люди бойовика Безлера. Щоправда, саме «тітушки» Саркісяна у Горлівці входили в тому числі в «ополчення» Безлера», яке захоплювало місцеві держустанови.

Але потім Саркісян раптово зник. На сайті «Миротворець» йдеться, що це сталося 5-го травня 2014-го. Якраз після того, як на Донбасі вже розгорався військовий конфлікт.

В 2017-му про Саркісяна згадали в ЗМІ. Мовляв, він отримав завдання від Кремля розхитати Харків. Ходили чутки, що люди Саркісяна діятимуть ледь не в різних містах України, включно із Запоріжжям та Одесою.

Що буде далі

Тепер Саркісян затриманий у Франції і дуже скоро його депортують в Україну. Цікаво, як проти нього побудує справу ГПУ. Враховуючи те, що у випадку з Крисіним Шевченківський райсуд його спочатку відпустив і лише робота активістів, які максимально приділяли увагу справі, призвела до подачі апеляції і справа розглядається вже у Дарницькому суді. Щоб якось «зам’яти» інформаційний шум, Крисіна взяли під варту. Бо активісти навідувалися до його дому, обливали зеленкою і ходили на всі суди.

У випадку з соратником Януковича — Іванющенком — Солом’янський райсуд взагалі кримінальну справу закрив, ГПУ подала скаргу. Іванющенка оголошували в розшук у зв’язку з обвинуваченням у привласненні, розтраті майна в особливо великих розмірах.

Саркісян — персонаж корисний. Він знає всю внутрішню кухню ОЗУ і, якщо на нього добре натиснути, здасть чимало пройдисвітів від режиму Януковича та «Сім’ї». В тому числі й тих, які досі можуть спокійно жити і працювати в Україні. Також Саркісян корисний для розслідування справи Майдану, бо він знає хто, де і коли працював проти активістів. Також йому відомо, хто допомагав у 2014-му організовувати «русскую весну» на Донбасі. Можливо, не тільки там.

Цей персонаж, особливо перед виборами, може змусити замовчати цілий ряд «миротворців», які вже організовують різного роду «мирні» політпроекти. Не варто приховувати те, що також люди калібру Саркісяна здатні суттєво зіпсувати репутацію окремим «чесним бізнесменам», які вирішили хитати владу, і дати привід з доказами нарешті їх «закрити» за злочинну діяльність.

Очевидно, що справа щодо розстрілу і злочинів проти Майдану має дуже скоро вийти ледь не на перший план в інформпросторі. А до 2019-го року повинні бути і перші посадки. Як би це не звучало, але для політичних рейтингів такий розвиток подій необхідний. Так само, це потрібно і генпрокурору Луценку, який зможе прокращити власну репутацію посадками за злочини режиму Януковича.

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - contact.vse.media@gmail.com