Справа Майдану: є всі шанси притягти до відповідальності керівництво «Беркуту», — адвокатка Закревська

Справа Майдану: є всі шанси притягти до відповідальності керівництво «Беркуту», — адвокатка Закревська
137451 ПЕРЕГЛЯДІВ

У студії Громадського радіо — адвокатка у справах Майдану Євгенія Закревська.

Ірина Славінська: Справа Майдану — не одна. Про які епізоди конкретно ідеться, хто на лаві підсудних, хто позивається?

Євгенія Закревська: Це справа по епізоду 23 січня 2014 року, нападу на Автомайдан на вулиці Щорса і по вулиці Грушевського на перетині з Кріпосним. Зараз на лаві підсудних Михайло Добровольський – керівник першої роти «Беркуту», який на той момент, як йому інкримінується, керував цими діями, і «Беркут», як зараз відомо слідству, був лише однією із ланок цієї пастки, операції, яка була розроблена на досить високому рівні, як мінімум керівництва УМВС міста Києва та Міністерства внутрішніх справ. На даний момент в суді вже перейшли до етапу огляду відео і дослідження матеріалів справи щодо конкретних потерпілих, було проведено слідчий експеримент.

Ірина Славінська: Про що був цей слідчий експеримент, що робили потерпілі?

Євгенія Закревська: Це була досить відома історія, коли вночі, заманивши в пастку Автомайдан, напали і спровокували виїзд «Беркуту». Коли почалися провокації з боку тітушок, взаємодія, тобто намагання ізолювати тітушок від самої 17-ї лікарні і автомайданівців, з’ясувати що сталося, з’ясувати осіб і таке інше, включилась група БНОН, на даний момент слідство ще не закінчилося щодо них, яка вже викликала «Беркут», що стояв неподалік, і тільки чекав на сигнал. Коли приїжджає «Беркут» – починається просто блискавичне побиття людей і автомобілів. Був епізод побиття одного із водіїв, якого витягли із машини, він показав, що не чинить спротив, впав на сніг, але його блискавично та жорстоко побили до тяжких тілесних. Ці події відтворювалися під час слідчого експерименту, потім хлопця затягли в автобус, там кинули і продовжили бити. Найбільш неадекватний епізод – коли беркутівець розуміє, що він не весь час потрапляє по голові, чи куди він там хотів потрапити, тому що в автобусі заважають поручні, примушує відкрити голову та обличчя і наносить найбільш сильний прямий удар в голову. Майже усі ці беркутівці були із закритими обличчями, і захист Добровольського на це постійно б’є, намагається зазначити, що це ніяким чином не доводить причетність цього підзахисного. Слідством встановлено, що Добровольський там був присутній, і не зупиняв всі ці події. Хто саме з них був Добровольським – на даний момент невідомо, але це було під керівництвом Добровольського, і він не намагався зупинити та попередити побиття, хоча мав би.

Любомир Ференс: Які перспективи цієї справи, скільки вона ще буде тривати?

Євгенія Закревська: Я думаю, що вона ще буде тривати не менше року. Це не дуже часті засідання, і вони дуже нетривалі. Такого як день на справу, як було в Святошинському суді по епізоду 20 лютого, в цьому суді – немає, це година раз на тиждень, раз на місяць.

Ірина Славінська: Вчора було засідання, і сьогодні буде засідання. Можливо варто пояснити до чого це все іде? Чи є шанси у цих справ дійти до безпосереднього керівництва «Беркуту»?

Євгенія Закревська: Якщо ми говоримо зараз про цю операцію на Щорса-Кріпосному, то так, я вважаю, що є всі шанси, тому що вже частково завершене слідство по групі тітушок, завершується слідство по групі БНОНівців, одного із керівників, і поки що це буде найбільш висока ланка із цієї групи подій. Це був заступник керівника УМВС міста Києва, і це все люди, які зараз є в Україні, тобто ми говоримо не про заочне засудження, а про фізично присутніх людей. Що стосується дотичного епізоду, який, можливо, сьогодні лише почнеться – по нападу на Жовтий автобус в Кріпосному провулку, це та сама ніч, то тут ми більше ніж півтора року не можемо розпочати підготовче засідання, яке стосується керівника другої роти.

Ірина Славінська: Чия це вина?

Євгенія Закревська: Це питання до судової системи, тому що півтора року тому було все передано до суду. Справа перекидається від одного судді до іншого, і таким чином курсує між судами і не може розпочатися.

Ірина Славінська: Що можна з чим робити?

Євгенія Закревська: Якщо з прокуратурою є якісь методи впливу – це використовується і працює, то з судами, фактично, ніяких методів впливу немає, тому що під час судової реформи нестача кадрів на 50% і більше, а ще немає оптимізації по об’єднанню епізодів, немає далекоглядності в цьому питанні. Це дуже сильно уповільнює все.

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - contact.vse.media@gmail.com

Мої відео