Судова система проти учасників бойових дій: судді забрали у бійців АТО право на отримання житла

Судова система проти учасників бойових дій: судді забрали у бійців АТО право на отримання житла
221929 ПЕРЕГЛЯДІВ

В Україні незабаром може з`явитися міністерство ветеранів. Таку ініціативу озвучив Президент України Петро Порошенко, а Верховна Рада проголосувала за неї у лютому 2018 року.

Одна із головних тез прихильників нового міністерства – централізація надання ветеранам послуг і спрощення процесів, в тому числі і виділення житла. От тільки поки у владних кабінетах намагаються максимально допомогти учасникам бойових дій, судова система діє у протилежному напрямку. Як приклад, можна назвати рішення судді Верховного Суду Ігоря Кушніра, згідно з яким двох бійців було позбавлено права на отримання житла у Києві.

Ще у 2017 році бізнесмен Вагіф Абдуллаєв підписав договори на надання квартир двом бійцям АТО у новобудові, яку він запланував звести у Солом`янському районі Києва. Обидві квартири він був готовий передати ветеранам повністю безкоштовно. На заваді стало рішення судді Ігоря Кушніра, який потрапив до реформованого Верховного Суду попри застереження громадських організацій. Саме він позбавив двох добровольців АТО мрії про власне житло, ухвалюючи рішення на користь прокуратури. Цинізм полягає у тому, що в прокуратурі працює дружина Ігоря Кушніра. А це можна вважати однозначним конфліктом інтересів.

«Проект почали реалізовувати, але потім рейдери почали качати Волгоградську (вулиця у Києві, де Вагіф Абдуллаєв планує побудувати новобудову – ред.). Я можу назвати конкретно, хто качав ситуацію — депутат Київради Андрій Андрєєв. Він розгойдував це будівництво, особисто він наймав тітушок, божевільних активісток….. Ми звернулися до суду, щоб хоч якось вплинути на ситуацію, допомогти інвестору, ну і отримати квартири. Судді злякалися тиску псевдоактивістів. Їх же стільки набігло там… як сарани. Ось суди і злякалися», — розповідає учасник бойових дій Андрій Рудюк, який мав надію отримати квартиру.

Історія боротьби Абдуллаєва з політично заангажованою столичною владою почалась декілька років тому, коли він придбав будівлю магазину у Солом`янському районі та став орендарем земельної ділянки під нею. На отриманій землі Абдуллаєв хотів побудувати будинок та розвинену інфраструктуру, проте на заваді йому стала політика та упереджений  Верховний Суд. Саме рішенням суду Абдуллаєва позбавили можливості будувати у Києві і з порушенням закону фактично забрали землю, право на яку він оформив з дотриманням всіх законних процедур. Бо ж для того, аби відібрати ділянку у інвестора Ігор Кушнір разом з колегами свідомо пішли на порушення закону – фактично вигадали норму Закону, а потім на її основі оформили свою ухвалу.

Нагадаємо: суддівська колегія у складі суддів Кушніра І.В., Краснова Є.В. та Мачульського Г.М. 9 лютого 2018 року винесла постанову, згідно з якою ТОВ «Вагра» залишили і без орендованої ділянки, і без будівлі, яку компанія придбала власним коштом. При цьому в мотивувальній частині судді посилаються на норми Земельного кодексу, яких не існує.

Ось цитата з рішення Верховного суду по цій справі: «Таким чином, вищевказані норми ч.2 ст.134 Земельного кодексу у відповідній редакції передбачали, що не  підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) земельні ділянки державної чи  комунальної  власності  або права на них у разі розташування на  земельних ділянках об’єктів нерухомого майна (будівель,  споруд),  що  перебувають  у  власності  фізичних  або юридичних осіб, проте, не передбачали такого виключення для земельних ділянок під звичайне будівництво житлових будинків». Виділеного речення в оригінальній статті Земельного кодексу не має, судді самі дописали її, фактично вигадали.

Тим часом, депутат Андрій Андрєєв, про якого згадує боєць Андрій, зіграв вагому роль у тому, щоб не дати можливості інвестору Вагіфу Абдуллаєву будувати у столиці. Саме він декілька років тому в компанії хлопців спортивної статури особисто руйнував паркан навколо будівництва Абдуллаєва. А згодом з`ясувалось, що один з «спортсменів», найнятих Андрєєвим, виявився його ліпшим другом. Він, до речі, ще й вимагав від інвестора хабар.

Повірити у те, що зараз Верховний Суд, який так помпезно реформували, стає на сторону рейдерів, важко, проте саме таким чином і відбувається. Суддя Кушнір без долі сорому залишив двох бійців без мрії на отримання власного житла.

«У мене немає супер мети отримати житло. Але хотілося б, щоб все вирішилось. Тому що у мене двоє дітей, і жити фактично ніде. Зараз же я бачу, що судді працюють на владу, а не на людей», — зазначає ветеран АТО Валентин Пустовойтенко.

Юристи зазначають, що в ситуації, коли судді винесли рішення не на користь учасників бойових дій, вони порушили їхні права. «Ви укладаєте договір і у вас виникало право на отримання в майбутньому квартири. А коли це все скасовується (рішенням судів – ред.), значить майно ви ніяке не отримуєте. Тобто порушені ваші майнові права, оскільки в майбутньому ви не отримуєте майно», — пояснює юрист Костянтин Залевський.

Через чотири роки війні ветерани, які всіма силами намагаються відстояти територіальну цілісність України, зіштовхнулися з політикою. Спочатку їх принижували, вимагаючи пройти сім кіл пекла для отримання посвідчення учасників бойових дій. Зараз же їм не дають права отримати те, на що вони мають беззаперечне право – власне житло. Причому в даному випадку нерухомість їм виділяє аж ніяк не держава, а приватний інвестор, який зрозумів, що хлопцям, які боронять нашу державу, потрібно віддячити.

Вагіф Абдуллаєв – це приклад бізнесмена, який, не дивлячись на шалений супротив системи, намагається її побороти. Він попри незаконні рішення українських судів, намагається довести, що вести бізнес в Україні можна чесно, не даючи хабарів і не йдучи на незаконні угоди. Саме він хотів допомогти державі виконати обіцянку, забезпечуючи житлом ветеранів. І сама система, руками судді Кушніра, не дала йому цього зробити.

Учасники бойових дій Андрій та Валентин подали апеляцію на рішення суду, однак суддя апеляційного суду Алла Тищенко відмовилась розглядати, оскільки попереднє рішення було винесене Верховним Судом, тобто найвищою інстанцією.

Ця суддя виявилась настільки цікавою особистістю, що про неї минулого року зняла великий сюжет програма резонансних журналістських розслідувань «Слідство. інфо».

Журналісти з`ясували, що попри достатньо скромну декларацію, Тищенко користується великою кількістю елітного майна, яке записане на колишнього чоловіка. Так, наприклад вона регулярно ночує у квартирі, площею 160 кв. метрів, яка розташована на вулиці Дмитрівська у Шевченківському районі Києва. Половина квартири належить саме колишньому чоловіка, а інші записана на дорослого сина Алли Тищенко, якого вона в останній декларації не вказала.

Окрім того, офіційно колишній чоловік судді у 2016 році придбав будинок та землю в Вишгороді. Як уточнює проект «Prosud», за даними реєстру, будинок має площу 44,5 кв.м, тоді як реальна його площа перевищує 200 кв.м.

Іще одним надбанням у 2016 році для екс-чоловіка судді стала квартира площею 119 кв.м і паркомісце в елітному ЖК «Покровський посад» у Києві. Вартість квартир такої площі сьогодні становить понад 7 млн.грн. До речі, станом на зараз це майно вже записане на сина Алли Тищенко Андрія.

«Окрім квартир, 30 листопада 2015 року Василь Тищенко придбав іще й земельну ділянку під Києвом майже на березі Дніпра», — додають журналісти.

Проекти «Prosud» і «Слідство.інфо», аналізуючи майно родини судді Алли Тищенко, зробили висновок, що її розлучення з чоловіком могло бути фіктивним, адже в такий спосіб вона змогла не декларувати значну кількість майна. Схильність до розкішного способу життя в її офіційній фінансовій звітності видає хіба що дорогий позашляховик Lexus, який згідно з доходами вона також не могла собі дозволити.

До речі син Алли Тищенко минулого року став власником ще й квартири під Києвом, якої звісно у декларації судді також немає.

Цікаво, що в декларації судді Алли Тищенко за 2017 рік вказаний вже новий чоловік – Олександр Богорад, якого вона чомусь прописала у невеличку квартиру дочки від попереднього шлюбу, площею 54 кв. метри. Доходів новий чоловік судді за минулий рік фактично не мав, за виключенням гонорару 6794 грн.

Отже виходить так, що суддя апеляційного суду, користуючись послугами колишнього чоловіка, дозволяла собі роками не декларувати елітні квартири та будинки. Ймовірно її нечесність перед законом могла бути причиною того, що вона не захотіла розглядати справи двох АТОшників, які мали надію отримати квартири, які їм безкоштовно був готовий надати бізнесмен Вагіф Абдуллаєв.

Таким чином суддя Ігор Кушнір, дружина якого працює у прокуратурі, став вершителем долі двох ветеранів. А позбавила бійців надії ще одна суддя з сумнівною репутацією та доходами — Алла Тищенко.

До речі, а де ж тепер ті активісти, які так гучно намагались боротися з інвестором? Зараз вони не хочуть стати на захист прав бійців? Не хочуть навідатись до житла тих суддів, які цинічно порушили права хлопців, ціною життя яких вони можуть спокійно спати у мирній столиці?

Виникає питання і до мораль суддів: вони у реформованому Верховному судді заробляють по 200 тисяч гривень на місяць. І своїми рішеннями вбивають мрію про власне житло людей, які ризикують життям за 10 тисяч гривень на місяць на передовій. З таким заробітком воїну ЗСУ ніколи не отримає власне житло. Це знає і той таки Кушнір. Але вперто і цинічно йде на порушення закону, маніпуляції, аби забрати мрію у людини.

Руслан Якушев

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео